PIERWSZY RAZ?

PIERWSZY RAZ?

O BLOGU

Piszę o zmianach, tych mniejszych i większych, bo wierzę, że mają ogromny wpływ na nas i jakość naszego życia. I wierzę, że każdy jest w stanie przezwyciężyć największe problemy, odnaleźć szczęście, odzyskać równowagę i doprowadzić do harmonii. .

Możesz tu znaleźć wiele praktycznych porad odnośnie tego jak czuć się dobrze psychicznie i fizycznie: psychologia, rozwój osobisty, motywacja, psychodietetyka, odchudzanie, zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, uroda.

Pierwotnie blog nazywał się “Psychodietka”, został założyony 1 kwietnia 2013 roku i większość artykułów, jakie stworzyłam dotyczyła odchudzania, psychologii i psychodietetyki. Stwierdziłam jednak, że to dla mnie zdecydowanie za mało. Na początku maja 2016 roku, rozszerzyłam zakres tematyczny i rozpoczęłam tworzenie treści pod swoim nazwiskiem.

Mam prośbę, nie traktujcie mojego bloga jak poradni psychologicznej – nie przeprowadzam terapii i nie udzielam porad psychologicznych. To zbiór do czerpania inspiracji, baza do zmiany i miejsce, gdzie przelewam swoje przemyślenia.

O MNIE

Nazywam się Martyna Banasiak, ukończyłam psychologię oraz psychodietetykę. Aktualnie mieszkam w Warszawie, gdzie każdego dnia poznaję to miasto. Lubię ludzi, wiesz? Może dlatego postanowiłam robić “coś więcej”. Piszę, czytam, nagrywam filmy i dzielę się wiedzą. Kiedyś usłyszałam, że umiem wpływać na innych, staram się to wykorzystać najlepiej jak umiem, dlatego podpowiadam, przewodzę, motywuję i inspiruję. Sprawia mi to ogromną radość. Dzielę się swoim doświadczeniem i wiedzą odnośnie udoskonalania siebie pod każdym względem. Sama przeszłam długą i krętą drogę do momentu w którym jestem teraz.

Na człowieka patrzę holistycznie, zachowanie równowagi między sferą psychiczną i fizyczną to podstawa egzystencji. Zaniedbanie jakiegoś elementu wpływa na jakość naszego życia.

Mam kilka marzeń w zanadrzu, jednym z nich jest taniec, drugim wyjazd do Los Angeles, a trzecim… To może Wam zdradzę przy innej okazji.

JAK SCHUDŁAM 10KG?

Szukam kolejnych powodów utraty kontroli nad jedzeniem i nadmiernych kilogramów. Za nadwagę czy otyłość, obwiniam niezdrowe nawyki, upadającą motywację i emocjonalność żywieniową, a nie geny i nieznajomość tabel kalorii. Analizuję nawyki konsumenckie, psychologiczne podłoże zachowań i spożywcze strategie marketingowe.

MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE

Od 2015 roku działam także na YouTube. Aktualnie to tam wrzucam najwięcej treści. Jeśli chcesz mnie posłuchać i zobaczyć, wskakuj śmiało o tutaj. Moje filmy mają już około 1 500 000 wyświetleń (wow!). Uwielbiam to miejsce, mam nadzieję, że polubisz je i Ty!  https://www.youtube.com/user/psychodietka/videos

Martyna w MEDIACH

Wypowiadam się jako ekspert w mediach oraz aktywnie uczestniczę w rozwoju polskiej b(v)logosfery. Poniżej możesz zobaczyć jak to wygląda.

Dzień Dobry TVN

W studiu Dzień Dobry TVN, gdzie byłam gościem, opowiadałam o swoim blogu, początkach działalności w sieci oraz o motywacji, jaką można u mnie znaleźć.

psychodietka2

ddtvn2

RANKING 8 BLOGÓW O ZDROWYM ODŻYWIANIU, KTÓRE WARTO ZNAĆ

Psychodietka została wyróżniona w rankingu gazeta.pl – znalazła się w rankingu 8 najlepszych blogów o zdrowym stylu życia (razem z m.in. Ewą Chodakowską czy Anną Lewandowską).

GAZETA

Fragment artykułu:

“(…) To właśnie rozbudowana zakładka dotycząca psychologii czyni ten blog wyróżniającym się spośród pozostałych. Nie Znajdziemy tu pustych motywacyjnych haseł, a wiedzę na temat siły woli, zaburzeń odżywiania, nawyków. Dużo miejsca poświęca również podstawom żywienia, lekkim posiłkom, a także urodzie i ćwiczeniom. Odwiedzanie bloga Psychodietki to zastrzyk prawdziwej, silnej motywacji.”

Cykl rozmów Można! Uniwersytetu SWPS

Gościłam w programie Można!, który jest cyklem o inspirujących i ciekawych osobach, związanych z Uniwersytetem SWPS, projekcie realizowanym przez blogera Andrzeja Tucholskiego.

martyna banasiak swps

Fragment artykułu A. Tucholskiego:

“Szanuję jej pracę i dorobek z wielu różnych względów. Po pierwsze, jest po prostu bardzo dobra w tym, co robi. Po drugie, Martyna żongluje naraz sporą liczbą piłek, bo oprócz bloga i YouTube’a ma też etatową pracę (doradca i specjalista od nowych mediów) oraz nie przepuszcza żadnej okazji do samodoskonalenia własnej wiedzy i kompetencji. Ciekaw jestem co jeszcze osiągnie, bo przy jej zdolności do logicznego patrzenia na własne działania i wielkiej, wewnętrznej determinacji tak naprawdę nie ma chyba drzwi, które nie stałyby przed nią otworem.”

 Witaj na moim blogu, mam nadzieję, że przeżyjesz tutaj niezapomniane chwile. 🙂