Blog posts

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

Jak zmienić swoje życie na lepsze?

LIFESTYLE, PSYCHOLOGIA, ZMIANA

Zastanawiasz się, co zrobić, by zmienić swoje życie? I to w dodatku na lepsze, bo przecież nie potrzebna Ci kolejna tragedia i nieszczęście? Ano, ja też… Ale kto się nad tym nie zastanawia! Dumałam przez chwilę (zdążyłam przy tym odkurzyć mieszkanie, och jak przyziemnie) i wydumałam!

Wiesz (bądź nie, bo dużo czasu minęło od regularności), jak ja lubię pisać. Nawet nie chodzi o to, że umiem, po prostu lubię. Pisanie mnie uspokaja i układa wszystko w głowie, dlatego pewnie będę tu częściej. Chcę zakończyć swój dzień razem z Tobą i naszymi myślami.

Gdybym miała Ci dać jedną, jedyną poradę na lepsze życie… Byłaby ona prosta.

Trochę czasu zajęło mi, by do niej dojść. A właściwie to ją przejść, kilka razy, bo leżała w mniejszej odległości ode mnie, niż moje stopy ( nie jest to daleko, bo nogi mam zwykłe i wcale nie “do samego nieba”, bliżej im raczej “do samej ziemi”).

Wiem, że snujesz plany… Na najbliższy miesiąc, rok a może i nawet kilka lat (choć takich dalekosiężnych szaleńców prawie nie ma). Prawdopodobnie rozpisałaś sobie działania i cele, jakie chcesz osiągnąć. I wiesz co? Jestem prawie pewna, że zapomniałaś o najważniejszym postanowieniu na świecie. Tym, które jest ważniejsze, niż cała Twoja organizacja razem wzięta… \

Odstaw plany roczne.

Powiedz mi lepiej, czy w tym Twoim pseudo-uporządkowanym świecie jest miejsce na te decyzje, które nie ratują świata, które nie sprawią, że zostaniesz gwiazdą internetu, ani dziewczyną roku? Te codzienne. Te z którymi mierzysz się każdego dnia. Decyzje, by wcześniej wstać z łóżka. Decyzje, by zjeść jedno ciasto, a nie pięć. Decyzje, by obejrzeć film, a nie poczytać książkę. Decyzje, by policzyć do pięciu, zamiast rzucać niecenzurowanymi cholerami w kosmos. Decyzje, by ustąpić miejsca w tramwaju. Decyzje, by założyć wyprasowaną koszulę, zamiast wczorajszego t-shirtu. Decyzje, by zjeść zdrowy obiad, zamiast kebaba na mieście. Pamiętasz o nich? To one są z Tobą nieustannie i  Ci towarzyszą na dobre i złe.

Myślimy o całości, nie dbając o podstawy. Snujemy plany na świetlaną przyszłość. Ciekawe tylko, że nie zauważamy włącznika światła tuż pod stopami.

Staraj się działać każdego dnia w taki sposób, by każdą decyzją polepszać jakość swojego życia. Im mniejsza będzie, tym lepiej przygotuje Cię do tych gigantycznych, które przenoszą kosmos.

Pamiętajcie też o YouTube, gdzie popełniłam film o postanowieniach noworocznych, przeistaczając je w roczne. Jeśli chcecie usłyszeć o pięciu skutecznych zmianach i postanowieniach, które sprawią, że Twój rok będzie lepszy, a oglądnij sobie wideo. Co będę się tutaj znów powtarzać.

 

To by było tyle. Pięknego dnia i nocy.

Martyna

 

(Visited 2 194 times, 10 visits today)

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.

4 Comments

 1. Maleacieszy.pl
  Kwiecień 6, 2018 at 3:55 pm
  Reply

  Bardzo ciekawy blog. Jestem pod wrażeniem. Na pewno będę częściej tutaj zaglądać. Lubię blogi o takiej tematyce.

 2. Lapetit
  Kwiecień 16, 2018 at 5:43 pm
  Reply

  Twoje wpisy są bardzo inspirujące i motywujące. Świetny blog. Pozdrowienia

 3. Buldeckawozniak
  Kwiecień 17, 2018 at 7:01 pm
  Reply

  Lubię blogi o takiej tematyce. Bardzo podobają mi się tematy które są tutaj poruszane. Jestem pod wrażeniem. Super.

 4. Kamila
  Kwiecień 24, 2018 at 1:11 pm
  Reply

  Ja zawsze wybieram metodę drobnych kroczków – zamiast odchudzania się po prostu nie jem przetworzonych słodyczy, zamiast treningu 6 razy w tygodniu myśl, żeby po prostu wstać i pójść ćwiczyć. Z czasem te zwyczaje wchodzą w krew i nawet nie widzimy, że wprowadziliśmy jakieś obostrzenia w swojej codzienności.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.