Blog posts

Gdy ciężko oddychać

Gdy ciężko oddychać

LIFESTYLE, PSYCHOLOGIA, ZMIANA

Zatracamy się. Zamykamy w swój kokonik, gdzie jedyną miarą upływającego czasu jest zamykanie i otwieranie oczu. Dlaczego tak się dzieje, nie wiemy. Może los tak chciał, może inni przyłożyli do tego ręce, może sami obraliśmy taki kierunek? Stwierdzamy, że jesteśmy zmęczeni. Pytanie, czy jesteśmy zmęczeni od wczoraj, od tygodnia, czy może od pół roku?

Mamy szybsze tętno, płytki oddech i palpitacje serca, choć nic po nas nie widać. Pijemy kolejną kawę i czujemy, jak zalewa mieszaninę myśli, odczuć i emocji, jakimi wypełniona jest nasza głowa. Przestajemy łączyć fakty. Przestajemy chcieć. Przestajemy widzieć. Ba! My już nawet nie patrzymy. Wszystko zachodzi mgłą.

Rozumiesz to?
Ja rozumiem. Odkładam kawę. Odkładam telefon. Odkładam innych. Odkładam siebie.
Zamykam oczy i sprawdzam, czy żyję, czy bije mi serce, czy jeszcze oddycham.
Przypominam sobie, co kocham i za czym tęsknię.
Dokładnie, kawałek po kawałku, zapach po zapachu, smak po smaku, emocja po emocji.
Otwieram oczy i już jestem spokojniejsza.

Byleby tylko w tym życiu nie zatracić prawdziwego siebie, bo jeśli zatracimy siebie, zatracimy wszystko.

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.