Blog posts

Szukasz motywacji? Oto 5 cytatów, które pomogą Ci przetrwać trudniejsze chwile

Szukasz motywacji? Oto 5 cytatów, które pomogą Ci przetrwać trudniejsze chwile

Uncategorized

Nie jestem fanką poradników. Naprawdę. Gdy czytam pseudopsychologiczne porady odpowiadające na pytanie “Jak żyć?”, na mojej twarzy powstaje grymas na miarę miny typu: „nie podchodź, bo gryzę”. Wszelkie hasełka, którą mówią: „Aby być szczęśliwym, MUSISZ to, to i to”, mam ochotę zakopać głęboko i użyźnić nimi ziemię (choć nie wiem, co mogłoby na niej wyrosnąć). Jeśli jakiś „specjalista” coś Wam nakazuje, uciekajcie gdzie pieprz rośnie.

Jednakże, lubię ludzkie historie z morałem, które uczą. Jedną z nich jest historia Reginy Brett, kobiety, która mając czterdzieści lat, zachorowała na raka piersi. Choroba spowodowała, że zaczęła inaczej postrzegać rzeczywistość, a to czego doświadczyła, kogo spotkała na swojej drodze i czego się nauczyła, spisała w swoich felietonach na ramach gazety i wydaje w formie książek.
Rozbawia i naucza, pozwala na swoje problemy i siebie spojrzeć z dystansu, z pozycji osoby, która mogła stracić to wszystko, co każdy z nas ma, a czego nie docenia – życie.

 

„Bóg nigdy nie mruga” Regina Brett

 

 „Zawsze miałam wrażenie, że w chwili moich narodzin Bóg akurat mrugnął. Przegapił je i nigdy się nie dowiedział, że przyszłam na świat.”

 “Od urodzenia żywiłam przeświadczenie, że muszę być idealna pod każdym względem, ponieważ w głębi duszy w każdej dziedzinie czułam się jak kompletne zero. Przez całe życie mój mózg wysyła mi fałszywe sygnały ostrzegawcze. Powtarza do znudzenia, że jeśli nie jestem doskonała, to poniosłam klęskę. Mój mózg cierpi na ślepotę barw. Operuje tylko skrajnościami: czerń albo biel, tak albo nie, dobrze albo źle, wszystko albo nic. Szare komórki wypełniające moją czaszkę nie pojmują, że w życiu jest wiele odcieni szarości, a świat to nie zajęcia które można tylko zaliczyć albo oblać.”

 „Nieważne co Ci się przytrafia w życiu, ważne jak to wykorzystasz. Życie przypomina grę w pokera. Nie masz wpływu na to, jakie dostaniesz karty – ale tylko od Ciebie zależy, jak rozegrasz partię.”

„To wybór, nie przypadek decyduje o Twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co Ty – Twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań.”

„Pokaż światu, jakim tworzono Cię cudem. Ściemniaj, dopóki go nie przekonasz.” 

„Zwykle wiemy, jaki powinien być następny krok, ale jest on tak błahy,
że umyka nam z pola widzenia. Skupieni na dalekiej przyszłości widzimy
jedynie poważny i przerażający przełom, zamiast prostego zadania.
Dlatego czekamy. I czekamy. Czekamy jakby plan na życie miał rozwinąć
się u naszych stóp niczym czerwony dywan.”

Badam się 

Cała sytuacja autorki powyższych cytatów, idealnie nawiązuje do kampanii zainicjowanej
przez Nationale-Nederlanden. Akcja „Cieszę się, że to zrobiłam/zrobiłem” podkreśla jak ważna jest profilaktyka i badania diagnostyczne w zakresie chorób nowotworowych. Jeśli czytacie mnie regularnie, wiecie, że sama w niej uczestniczyłam. Podczas badania i odbierając wyniki, nie mogłam nie myśleć o lekcjach, jakie daje Regina.
Wydarzenie wspierają Marta Wajda i Grzegorz Sobieszek, jej istotnym elementem jest unikatowa bielizna – symbol troski o nasze zdrowie i nawiązanie do intymności, tak istotnej podczas wizyty u lekarza. Warto ją mieć, a zysk z jej sprzedaży zostanie przekazany na profilaktyczne badania. Wszelkie szczegóły możecie sprawdzić na cieszesie.pl 

Co Ciebie motywuje? 

Pokochałam Reginę i jej pięćdziesiąt lekcji. Znajduję to coś dla siebie, może i Ty to znajdziesz. Przedstawiłam Wam kilka cytatów, które mi zapadły w pamięć. Jeśli macie swoje ulubione treści, książki, śmiało – wstawiajcie w komentarzach! Niech to będzie wspaniały zbiór motywacji! 🙂

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.