Blog posts

Cieszę się, że to zrobiłam!

Cieszę się, że to zrobiłam!

Uncategorized
Bywają takie sytuacje, do których podchodzimy z „nutką lęku”. Jedną z nich mogą być badania. Istnieją osoby z podejściem „wolę nie wiedzieć”, ja preferuję opcję „warto wiedzieć i dbać o siebie”, do której gorąco zachęcam.

Pamiętacie, jak informowałam, że dumnie dołączyłam do akcji Nationale-Nederlanden „Cieszę się, że to zrobiłam/zrobiłem”? Nie rzucam słów na wiatr. 
W zeszłą niedzielę, miałam możliwość uczestniczyć w dwóch badaniach, które odbyły się w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu w Blue City w Warszawie. Same metody badania (zarówno USG piersi, jak i kompleksowe badanie znamion) nie generują nieprzyjemnych odczuć, nie są inwazyjne. 

MOJA HISTORIA

Podejrzewam, że każdy z nas ma pewne obawy – „A co jeśli nie wszystko będzie w porządku?”, to całkiem naturalne. Podobnie myślałam i ja…

 – Tutaj wszystko w porządku – oznajmiła Pani doktor z uśmiechem – Przejdźmy do drugiej piersi. 

Czekałam na podobny komunikat, ale go nie otrzymałam. Po dłuższej ciszy, Pani doktor bardzo delikatnie, wyjaśniła mi, że mam małą zmianę, którą należy obserwować. Wytłumaczyła mi, co to oznacza, kiedy powinnam udać się na ponownie badanie, czym jest biopsja.
Leżałam wpatrzona w monitor, na którym dostrzegłam ją – „tajemniczą zmianę”. 

Wiem, że wszystko skończy się dobrze, nie chcę wyobrażać sobie innego scenariusza. Nie wierzę w przypadki, widocznie ktoś Tam to zaplanował. Musiałam poczuć, czym jest niepewność, by więcej zrozumieć.

Morał mojej historii jest dość oczywisty. NAPRAWDĘ cieszę się, że to zrobiłam. 

„Cieszę się, że to zrobiłam/zrobiłem”

To kampania o której warto mówić. Ma na celu popularyzację profilaktycznych badań diagnostycznych w zakresie chorób nowotworowych. Ambasadorami kampanii zostali Marta Wajda i Grzegorz Sobieszek. Genialnym gadżetem, który dodaje odwagi i przypomina o regularnej diagnostyce, jest bielizna dołączona do badania.

Wszelkie szczegóły możecie sprawdzić na cieszesie.pl.

Chcesz pomóc? 

Możesz wysłać znajomym maila o akcji i bezpłatnych badaniach. Im więcej osób się zaangażuje w tym roku, tym więcej bezpłatnych badań profilaktycznych zostanie przeprowadzonych w przyszłym roku, opcja dostępna jest tutaj cieszesie.pl

To ważne

Chcę byście wszyscy, jeszcze dziś (no dobrze, najwyżej jutro) zapisali się na badania. Nie róbcie tego dla mnie, zróbcie to dla siebie.

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.