Blog posts

Dieta 1700 kcl – przykładowy jadłospis

Dieta 1700 kcl – przykładowy jadłospis

Uncategorized
Jak wiecie, “nie ufam” kaloriom i ich nie liczę. Niemniej, gotowe jadłospisy, dostosowane do wieku, wzrostu, aktywności i możliwości, to świetne wytyczne, wskazujące jak mniej więcej powinno się jeść!

Wiele osób, rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, nie do końca wie, gdzie popełnia błędy, jak powinno się odżywiać, jak dostosować codzienne posiłki do trybu życia, wieku, a przy tym nie tracić radości z jedzenia (bo przecież nie o to chodzi, by żyć na wodzie i marchewce).

Vitalia.pl poprosiła mnie o przetestowanie ich serwisu dietetycznego. O ile początkowo podeszłam do sprawy dość sceptycznie, zagłębiając się w możliwości i funkcje, jakie on daje, byłam pod wrażeniem!

Program 

Na samym początku, ustalamy ważne szczegóły jak np. ilość posiłków, czas, jaki chcemy poświęcić na ich przygotowanie, czy preferencje żywieniowe – czyli 100% dopasowanie do osoby. Zaznaczamy wszelkie informacje, jak płeć, wiek, wzrost, waga. Dostosowujemy nasz tryb życia i oczekiwania – cel końcowy. 

Jedną z moich ulubionych funkcji jest nagradzanie siebie i ustalenie konkretnej nagrody. Wow! To naprawdę przydatna sprawa, a wiele osób zapomina o docenianiu siebie i tego, co już się osiągnęło.

Świetną sprawą jest to, że możliwe są konsultacje z psychologiem (co jak wiecie jest bardzo ważne!), który pomaga rozwiązywać problemy, wątpliwości i odnajdywać motywację, gdy czujemy spadek energii.
Podoba mi się także opcja pisania pamiętnika, który mogą komentować inni użytkownicy – niekiedy widziałam też wzmianki o Psychodietce i polecenia strony, co bardzo mnie ucieszyło.
Ważne są także fora tematyczne, artykuły z ciekawostkami dietetycznym, grupy wsparcia i wyzwania rzucane sobie nawzajem 🙂

Jadłospis

Na sam miesięczny jadłospis czekałam ok. 2 dni, ponieważ był on układany przez dietetyka, który bazował na informacjach, jakich udzieliłam. Jeśli chodzi o same potrawy, składają się one z bardzo prostych produktów. To duże ułatwienie, wiele osób sugeruje, że cena i “dziwne” produkty, to argumenty przeciwko zdrowemu odżywianiu. Potrawy te są naprawdę smaczne. Dodatkowo, zakładają, że nie mamy czasu na robienie codziennie innego obiadu i możemy pozwolić sobie na zrobienie 2 porcji, po to, by odgrzać danie następnego dnia. To bardzo rozsądne podejście do odżywiania. 

Zaciekawiły mnie koktajle warzywno-owocowe, na pewno dodam je do codziennej diety 🙂

Przekazuję Wam pełen jadłospis na cały dzień, razem z przepisami i szczegółowymi informacjami. Pamiętajcie, że został ustalony dla mnie – może posłużyć jako wskazówka, a nie restrykcyjna dieta! 

Dajcie znać, czy wykorzystacie któryś z przepisów u siebie i jak podoba Wam się cały program! 🙂
(Visited 37 638 times, 49 visits today)

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.

51 Comments

  1. Anonimowy
    Maj 12, 2015 at 5:45 pm
    Reply

    Czy jest tam moliwosc ulozenia diaty bezglutenowej i dodoatkowo bezmiesnej??

    • Anonimowy
      Maj 13, 2015 at 12:01 pm

      nie, nie ma niestety takiej opcji – można jedynie kombinowac z wykluczeniami w ustawieniach, wymiana posilkow, itp.

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:00 pm

      Możesz ustawić produkty, które wykluczasz, tak jak widać na grafice 🙂

  2. Anonimowy
    Maj 12, 2015 at 5:48 pm
    Reply

    Wstawisz pozostałe dni, które ułożyła Ci dietetyczka? W sumie wszystko co tam wymieniłaś mi przypasowało :). Byłoby super ! 🙂

    • admin
      Maj 15, 2015 at 2:57 pm

      Fajnie, że Ci podpasowało 🙂 Niestety nie wstawię więcej dni, bo nie byłoby to fair w stosunku do Vitalii, ale możesz obserwować moje dania na instagramie: instagram.com/psychodietka 🙂

  3. Kusterkowa.pl
    Maj 12, 2015 at 5:54 pm
    Reply

    Korzystałam z Vitalii, bardzo fajne miejsce. Nie dość, że pozwala na bieżące monitorowanie zmian w swoim organizmie to jest tam naprawdę dużo fajnych wskazówek!

    Koktajle warzywno – owocowe to jedno z najlepszych rozwiązań <3! Sycące, pyszne i zdrowe.

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:00 pm

      To prawda, w koktajlach można przemycić sporą ilość witamin 🙂

  4. Martyna
    Maj 12, 2015 at 6:04 pm
    Reply

    Troszkę mało białka a dużo węgli jak dla mnie, ale oczywiście każdy ma inne nawyki, zapotrzebowania i oczekiwania. W dniu intensywnego treningu umarłabym z głodu 🙂 Ale korzystałam z Vitalii i byłam całkiem zadowolona. Z pewnością jadłospis ułatwia planowanie posiłków, nie trzeba myśleć, co by tu też dzś ugotować, bo ktoś już za nas wymyślił 🙂

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:04 pm

      To prawda – nie ma jednego, idealnego sposobu żywienia, każdy jest inny 🙂

  5. Złota Orchidea
    Maj 12, 2015 at 6:34 pm
    Reply

    u mnie 1700 to dużo ;p 1300 max 😉

    • Anonimowy
      Maj 13, 2015 at 7:26 am

      O matko jak mało! 🙁 Albo jesteś całe życie na diecie, albo bardzo niską osobą!

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:05 pm

      Oj, 1300 to rzeczywiście dla mnie za mało 🙂 !

  6. Anonimowy
    Maj 12, 2015 at 6:55 pm
    Reply

    a czy jest mozliwosc zamiany dan na swoje? ja na sniadanie jem zawsze to samo i dobrze mi z tym 🙂

    • Anonimowy
      Maj 13, 2015 at 11:46 am

      Tak, można usunąć danie (jeśli się jakiegoś posiłku nie zjadło), a także dodać inne dania (jeśli zjadło się coś w zamian albo za dużo ;))

  7. Kasia
    Maj 12, 2015 at 7:37 pm
    Reply

    bardzo droga jest taka przyjemność? 😀

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:05 pm

      Ceny dostępne są na stronie Vitalii, ale nie są to duże sumy 🙂

  8. Anonimowy
    Maj 12, 2015 at 8:59 pm
    Reply

    Dieta na Vitalii nie jest aż taka droga. Można spróbować np. na miesiąc i podjąć decyzję na dłużej po tym. Na pewno jest taniej nić w Naturhouse gdzie ułożyli koledze ważącemu wtedy 97 kg jadłospis na 1200 kcal tylko i wcisnęli suplementy za 500 zł miesięcznie (hamujące uczucie głodu, moczopędne, masakra, fakt, schudł, ale ja nie wiem czy organizm się z tym dobrze czuł.. ale ja się może nie znam). Vitalię mogę polecić dlatego, że schudłam dzięki niej w 2012 roku 25 kg. Wtedy byłam na diecie Smacznie Dopasowanej (jeszcze starej wersji). Niestety nowa wersja smacznie dopasowanej mi nie pasuje, IG Pro też nie bardzo, więc teraz nie korzystam już z abonamentu. Może Wam spasuje. Jak kupicie abonament na dłużej to koszt miesięczny chyba może wyjść nawet w granicach 50 zł. Nie jestem pewna, sprawdźcie na stronie. Ogólnie Vitalię polecam 🙂

  9. Anonimowy
    Maj 12, 2015 at 9:39 pm
    Reply

    A czy można tam gdzieś zaznaczyć, że się karmi piersią? Chciałabym przede wszystkim lepiej jeść, różnorodniej, a niekoniecznie bardzo kcal redukować.

    • Pani Peany
      Maj 13, 2015 at 6:52 am

      tak sama mam taką opcję zaznaczoną i dodam, że od lutego schudłam już 10 kg, a dziecku nic nie brakje i dalej mogę karmić swobodnie

  10. ewka
    Maj 13, 2015 at 7:27 am
    Reply

    zawsze się zastanawiałam jak wygląda Vitalia od środka… Może się skuszę 😀

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:12 pm

      Dobrze, że wpis się przydał! 🙂

  11. Anonimowy
    Maj 13, 2015 at 9:01 am
    Reply

    Dzięki za przepisy na pewno wykorzystam! 🙂

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:06 pm

      Smacznego! :)))))

  12. Anonimowy
    Maj 13, 2015 at 11:50 am
    Reply

    Kupiłam dietę Smacznie Dopasowaną kilka dni temu i jestem zachwycona. Ustawienia są naprawdę super. Niby człowiek zna wszystkie zasady zdrowego odżywania i może sobie pomyśleć, że to żadna filozofia, ale jednak w praktyce okazuje się, że popełnia masę błędów. Za 3 miesiące diety zapłaciłam bodajże 149 zł, czyli nie wychodzi tak drogo. Przede wszystkim ich diety nie są bardzo restrykcyjne, ja na dzień dobry dostałam podobną do Psychodietki i głodna nie chodzę.

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:11 pm

      To fajnie, że się podoba :)!

  13. pysieek7
    Maj 13, 2015 at 5:42 pm
    Reply

    strona wygląda zachęcająco, jak i proponowane posiłki. ciekawe, jak z treningami. chyba się skuszę :3

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:07 pm

      Daj znać czy się podoba 🙂

  14. Anonimowy
    Maj 14, 2015 at 9:52 am
    Reply

    Chyba najwyższa pora poradzić się dietetyka, widzę ze te posiłki są bardzo proste i nic wyszukanego. I nawet nie czułabym głodu! 😀

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:10 pm

      Fakt, raczej nie ma większego problemu z przygotowaniem ich 🙂

  15. Woolen Style
    Maj 14, 2015 at 2:48 pm
    Reply

    Graficznie wygląda super, teraz testuję funkcjonalność.

    • admin
      Maj 15, 2015 at 3:10 pm

      I jak testy? 🙂

  16. Anonim
    Maj 18, 2015 at 9:10 am
    Reply

    Ciekawe, może warto spróbować 😀

    • Anonimowy
      Maj 18, 2015 at 9:33 am

      warto, warto 😉
      sama się skusiłam i jest lepiej niż myślałam. O dziwo wykupiłam też Klub Fitness Online (nie zwykłam ćwiczyć) i trenuje. Szok! Vitalia wpływa na mnie bardzo pozytywnie 🙂

  17. Anna Bochenek
    Maj 18, 2015 at 8:30 pm
    Reply

    Też jestem przeciwna liczeniu kcal, ale Vitalia jest fajna jeśli ktoś jest kompletnie zielony w temacie zdrowego żywienia i komponowania posiłków. Podobno można też wymieniać tam posiłki, ale nie wiem, czy to prawda?

    • Anonimowy
      Maj 19, 2015 at 2:14 pm

      Ja nie lubię liczyć kalorii, ale na szczęście moja Vitalia robi to za mnie 😉
      Można wymieniać posiłki. Masz jeden sugerowany przez dietetyka na dany posiłek, ale jeśli nie masz na niego ochoty, albo z jakiś powodów nie masz w domu składników na niego (ktoś Ci zeżarł bezczelnie :P) to możesz wybrać z kilkunastu opcji odpowiadających takiej samej kaloryczności. Możesz wpisać też swój jak Ci się podoba.

  18. Kasia Gdańsk
    Maj 19, 2015 at 5:34 pm
    Reply

    kiedyś wygrałam bon do Vitalii, ale nie skorzystałam, ale byłam głupia! ;<

    • admin
      Maj 22, 2015 at 10:41 am

      Oj, może jeszcze będzie okazja! 🙂

  19. Ewa Janicka
    Maj 19, 2015 at 9:29 pm
    Reply

    Ciekawe propozycje 😉
    A co do obiadu taki mam przetestowany jak muszę ugotować coś na szybko. 😉

  20. Sportswoman
    Maj 20, 2015 at 10:08 am
    Reply

    Fajna sprawa chyba sama spróbuję :D.

    • admin
      Maj 22, 2015 at 10:42 am

      Daj znać jak poszło! 😀

  21. Agnieszka Mikołajczyk
    Maj 24, 2015 at 7:57 pm
    Reply

    Mnie gubi liczenie kalori ale mam efekty

  22. Anonimowy
    Czerwiec 8, 2015 at 5:35 am
    Reply

    Hej, możesz powiedzieć co sadzisz o piciu białej herbaty? ostatnio wyczytałam że jest taka mega zdrowa i zastanawiam się czy może warto się na nią przestawić 🙂

    • admin
      Czerwiec 10, 2015 at 1:22 pm

      Kupować! 🙂 Ja piję zieloną, czerwoną, białą na przemian! 🙂

  23. Anonimowy
    Czerwiec 8, 2015 at 6:36 pm
    Reply

    I jak dieta po dluzszym czasie? Bo zastanawiam sie nad kupnem 🙂

    • admin
      Czerwiec 10, 2015 at 1:22 pm

      Podtrzymuję to, co pisałam w tekście 🙂 Jeśli masz ochotę, to spróbuj – mam nadzieję, ze będzie odpowiadać 🙂

  24. Anonimowy
    Czerwiec 11, 2015 at 12:19 pm
    Reply

    Ja się skusiłam w zeszłym tygodniu i stwierdzam, że ulokowałam swoje pieniądze bardzo smacznie 🙂

  25. Anonimowy
    Czerwiec 28, 2015 at 12:59 pm
    Reply

    Hey mam pytanie gdzie ustalalas diete? Bylas u dietetyka w gabinecie czy moze przez internet sie z nim kosultowalas ?
    bo jezeli internetowo – to prosze namiary!

  26. Anonimowy
    Czerwiec 29, 2015 at 8:06 am
    Reply

    internetowo, przecież jest napisane- vitalia.pl 😉

  27. Anonimowy
    Lipiec 29, 2015 at 8:53 am
    Reply

    moim zdaniem vitalia ma jeden wielki minus – gdy zaczynalam swoja przygodę z odchudzaniem pomyślałam, że to super rozwiązanie dla mnie. jest jednak tak, że dietę układa i oblicza komputer dlatego przy dużej nadwadze dostałam dietę zaplanowaną na bagatela 4500kcal! bo licznych wiadomościach i odbijaniu się od 'ta dieta naprawdę jest dla pani najlepsza' poddałam i straciłam ponad 100zł. Potem nabrałam się raz jeszcze i efekt był taki sam. Podsumowując – vitalia to rozwiązanie dla tych, którzy chcą stracić 5-10kg, raczej nie więcej.

    • Anonimowy
      Lipiec 29, 2015 at 10:24 am

      A ile ważyłaś? Bo to też jest dosyć istotny czynnik w układaniu kaloryczności diety. Nie mogłaś dostać 1600 kcal od razu czy ile, jeśli Twoja masa przekraczała 100 kg, bo by Ci rozwalili metabolizm. Swoją droga 4500 kcal to dużo.

  28. Anonimowy
    Lipiec 29, 2015 at 10:31 am
    Reply

    Wiesz co, sprawdziłam specjalnie w dziale 'Oni schudli" i tam spokojnie kobiety potraciły powyżej 10 kg z nimi, więc się da 😉