Blog posts

Dieta 1700 kcl – przykładowy jadłospis

Dieta 1700 kcl – przykładowy jadłospis

Uncategorized
Jak wiecie, “nie ufam” kaloriom i ich nie liczę. Niemniej, gotowe jadłospisy, dostosowane do wieku, wzrostu, aktywności i możliwości, to świetne wytyczne, wskazujące jak mniej więcej powinno się jeść!

Wiele osób, rozpoczynając swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem, nie do końca wie, gdzie popełnia błędy, jak powinno się odżywiać, jak dostosować codzienne posiłki do trybu życia, wieku, a przy tym nie tracić radości z jedzenia (bo przecież nie o to chodzi, by żyć na wodzie i marchewce).

Vitalia.pl poprosiła mnie o przetestowanie ich serwisu dietetycznego. O ile początkowo podeszłam do sprawy dość sceptycznie, zagłębiając się w możliwości i funkcje, jakie on daje, byłam pod wrażeniem!

Program 

Na samym początku, ustalamy ważne szczegóły jak np. ilość posiłków, czas, jaki chcemy poświęcić na ich przygotowanie, czy preferencje żywieniowe – czyli 100% dopasowanie do osoby. Zaznaczamy wszelkie informacje, jak płeć, wiek, wzrost, waga. Dostosowujemy nasz tryb życia i oczekiwania – cel końcowy. 

Jedną z moich ulubionych funkcji jest nagradzanie siebie i ustalenie konkretnej nagrody. Wow! To naprawdę przydatna sprawa, a wiele osób zapomina o docenianiu siebie i tego, co już się osiągnęło.

Świetną sprawą jest to, że możliwe są konsultacje z psychologiem (co jak wiecie jest bardzo ważne!), który pomaga rozwiązywać problemy, wątpliwości i odnajdywać motywację, gdy czujemy spadek energii.
Podoba mi się także opcja pisania pamiętnika, który mogą komentować inni użytkownicy – niekiedy widziałam też wzmianki o Psychodietce i polecenia strony, co bardzo mnie ucieszyło.
Ważne są także fora tematyczne, artykuły z ciekawostkami dietetycznym, grupy wsparcia i wyzwania rzucane sobie nawzajem 🙂

Jadłospis

Na sam miesięczny jadłospis czekałam ok. 2 dni, ponieważ był on układany przez dietetyka, który bazował na informacjach, jakich udzieliłam. Jeśli chodzi o same potrawy, składają się one z bardzo prostych produktów. To duże ułatwienie, wiele osób sugeruje, że cena i “dziwne” produkty, to argumenty przeciwko zdrowemu odżywianiu. Potrawy te są naprawdę smaczne. Dodatkowo, zakładają, że nie mamy czasu na robienie codziennie innego obiadu i możemy pozwolić sobie na zrobienie 2 porcji, po to, by odgrzać danie następnego dnia. To bardzo rozsądne podejście do odżywiania. 

Zaciekawiły mnie koktajle warzywno-owocowe, na pewno dodam je do codziennej diety 🙂

Przekazuję Wam pełen jadłospis na cały dzień, razem z przepisami i szczegółowymi informacjami. Pamiętajcie, że został ustalony dla mnie – może posłużyć jako wskazówka, a nie restrykcyjna dieta! 

Dajcie znać, czy wykorzystacie któryś z przepisów u siebie i jak podoba Wam się cały program! 🙂

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.