Blog posts

Program Zmiany Nawyków Żywieniowych i Odchudzania, w którym pracuję

Program Zmiany Nawyków Żywieniowych i Odchudzania, w którym pracuję

Uncategorized

Jakiś czas temu zapowiadałam, że przygotowuję się do jednego z największych projektów do tej pory, oto i on Psychodietetyczny Program Zmieny Nawyków Żywieniowych i Odchudzania.
Jeśli chcesz skutecznie i bezpowrotnie pozbyć się nadmiernych kilogramów, borykasz się z nieustanną huśtawką wagi, zrozumiałeś, że diety nie działają czy chcesz polepszyć swój stan zdrowia, to program dla Ciebie.

Proponuję najpierw obejrzeć wideo
 (przedstawiamy w nim pokrótce koncepcję programu i zespół):

Dlaczego program jest skuteczny?

To nie jest kolejny rygorystyczny jadłospis,  dieta cud, rozpiska rzeczy dozwolonych i zabronionych.
Nasz program tworzymy na podstawie wiedzy o danej osobie, nie skupiamy się jedynie na aspektach żywieniowych, ale także na aspekcie psychologicznym – motywacji, potrzebach, umiejętnościach. Docieramy do obszarów, które leżą u podstaw niepowodzenia, dzięki czemu cel, który sobie założyliście zostaje osiągnięty, zmiany zostają wprowadzone na całe życie, a kilogramy TRWALE stracone.

Kto jest twórcą programu?
Autorką
programu jest Magdalena Jarzębowska, dyplomowany
psycholog, psychodietetyk, wice prezes Towarzystwa
Psychodietetycznego, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz
Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością, trener warsztatów
psycho-społecznych (posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa
Psychologicznego). Prowadzi indywidualne sesje psychodietetyczne zarówno dla
dorosłych jak i dla rodziców z dziećmi. Współpracuje z wyższymi
uczelniami  w kraju jako wykładowca.


Kto czuwa nad Twoją zmianą?
Podczas zmiany współpracuje z Tobą zespół przeszkolonych specjalistów. Otrzymasz wsparcie swojego psychologa, jak i swojego dietetyka, którzy razem, konsultując się ze sobą, będą czuwać nad przebiegiem procesu, obserwować progres zmiany i reagować, gdy zajdzie taka potrzeba.


Jak przebiega proces?
Program składa się z trzech głównych etapów, pierwszy z nich to to indywidualna diagnoza problemu, drugim jest indywidualny plan zmiany nawyków i ostatni, czyli wsparcie procesu zmiany nawyków.

I ETAP:           
INDYWIDUALNA DIAGNOZA PROBLEMU

Skuteczną pracę nad zmianą nawyków związanych z jedzeniem, poprzedza poznanie przyczyny problemów. Badając trzy najważniejsze elementy, odpowiedzialne za przyrost masy ciała czy problemy z silną wolą, jakimi są:

 • obszar medyczny,
 • obszar środowiskowy
  – nawyki,
 • obszar psychologiczny.

Dlaczego są one tak istotne podczas zmiany?
Im szerszą perspektywę przestudiujemy, tym lepiej dla właściwej
diagnozy przyczyn nadmiernych kilogramów. Chcemy poznać Twoją historię, dokładne i szczere odpowiedzi, dotyczące wymienionych obszarów, pomogą nam przygotować właściwą terapię, dostosowaną tylko i wyłącznie do Ciebie i Twoich realnych potrzeb.

II ETAP:         
INDYWIDUALNY
PLAN ZMIANY NAWYKÓW

To indywidualny plan opracowany i stworzony przez dietetyka i psychologa, na
podstawie Twoich odpowiedzi  w formularzach. Stanowi punkt wyjścia dla zmiany nawyków
żywieniowych i utraty wagi.
III ETAP:       
WSPARCIE PROCESU ZMIANY  NAWYKÓW
Po dokonaniu analizy psychologicznej i żywieniowej, dochodzi do spotkania na czacie ( 60 minut – czas trwania sesji) lub videokonsultacji
 ( kwestia do wyboru). Masz możliwość ustalenia celów, do których chcesz dążyć – zarówno z dietetykiem jak i psychologiem.
W razie potrzeby, zawsze można także kontaktować się ze swoimi specjalistami za pośrednictwem wewnętrznej poczty.
Pomoc jaką Ci oferujemy jest kompleksowy pakiet – każdy
specjalista ma swoje ważne miejsce w procesie terapii:
 • Dietetyk czuwa nad zmianą nawyków żywieniowych.
 •  Psycholog współpracuje z
  Tobą nad zmianą obszarów, wcześniej zdiagnozowanych jako problematyczne (prowadzących
  do nadwagi), a także nad poziomem motywacji, która spada w trudnych sytuacjach. 

Dodatkowo, możesz:
– utrzymywać kontakt z innymi osobami zmieniającymi nawyki, przyglądać się, jak ten proces wygląda u nich, wspierać się nawzajem i motywować,
– korzystać z wątków na forum,
– gotować bazując na zdrowych i pełnowartościowych przepisach dostępnych w aplikacji,
– monitorować swoją zmianę, korzystając z możliwości programu.

 
W jaki sposób można dołączyć do programu? 
Wszelkie informacje i oferty, dostępne są tutaj [KLIK].Dla kogo przeznaczony jest program?

Dla wszystkich, którzy chcą zmienić swoje życie, stracić nadprogramowe kilogramy (bez względu na przyczynę). Polecam zwłaszcza osobom, które z jakiś względów (brak czasu, brak specjalisty, nieatrakcyjna oferta), nie mają ochoty wybrać się do gabinetów psychologa czy dietetyka. Nasz program, to połączenie wszystkiego co dobre w relacji terapeutycznej z możliwościami i narzędziami jakie daje internet.
Wielokrotnie otrzymywałam od Was prośby o pomoc online, teraz ta opcja jest już dostępna. 
Bardzo się cieszę, że pracuję przy tak niesamowitym projekcie i będę mogła z chętnymi współpracować online podczas zmiany.
Wspólnie z Pauliną Brzuskiewicz, dietetykiem i psychodietetykiem, tworzymy zgrany i uzupełniający się zespół. Podczas wsparcia procesu zmiany, wykorzystujemy posiadaną wiedzę i wrodzone umiejętności, najlepiej jak potrafimy. Nieustannie się szkolimy i rozwijamy, a poza tym lubimy i chcemy pracować z ludźmi 🙂

Razem z nami pracują wykwalifikowani psycholodzy i dietetycy, którzy służą pomocą przy zmianie nawyków żywieniowych z innych powodów zdrowotnych takich jak: nowotwory, alergie, choroby układu krążenia, policystyczne jajniki, cukrzyca i In.
Psychodietetyczny Program Zmiany Nawyków Żywienia i Odchudzania daje wiele możliwości. Jeśli chcecie schudnąć, raz na zawsze pozbyć się kilogramów i zmienić swoje nawyki, warto z tej szansy skorzystać. 

 Więcej na stornie programu:
 www.zmienswojenawyki.pl

Wideo w którym możesz nas poznać:

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.