Blog posts

Kwestionariusz do oceny spożywania owoców, warzyw i błonnika pokarmowego

Kwestionariusz do oceny spożywania owoców, warzyw i błonnika pokarmowego

Uncategorized

Oto test wykorzystywany przez dietetyków, który wskaże jaki jest poziom spożywanych przez Ciebie owoców, warzyw i błonnika pokarmowego.

Pamiętajcie, by czytać ze zrozumieniem i odpowiadać zgodnie z prawdą (od tego zależne są Wasze wyniki).

Dobrze jest go wypełnić i mieć świadomość tego, w jaki sposób się odżywiamy, czy mamy problem z jedzeniem wymienionych pokarmów i czy powinniśmy zmodyfikować nasz sposób odżywiania.  

KWESTIONARIUSZ DO OCENY SPOŻYCIA OWOCÓW WARZYW I BŁONNIKA POKARMOWEGO

 

WYNIKI

Jeżeli Twój wynik wynosi:

  • więcej niż 30 punktów, to odżywiasz się bardzo dobrze. Spożywasz odpowiednią ilość warzyw i owoców.
  • od 20 do 29 punktów, to powinieneś spożywać więcej owoców, warzyw i produktów z pełnego ziarna.
  • mniej niż 20 punktów, to Twoje żywienie jest ubogie w warzywa i owoce. Powinieneś zmodyfikować swój sposób żywienia.

 

PAMIĘTAJCIE

Test ten, nie wykazuje poziomu spożycia poszczególnych pokarmów. Jego wynik mówi jedynie o ogólnym problemie i może być traktowany jako wstęp do szczegółowej diagnozy.

Przypominam…

O wpisie o Anonimowych Żarłokach, możecie tam znaleźć ich  kwestionariusz i sprawdzić czy macie problem z jedzeniem kompulsywnym. 

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.