Blog posts

Gadżety, które ułatwią Ci codzienność

Gadżety, które ułatwią Ci codzienność

Uncategorized

Ten wpis jest dla Was, jeśli pijecie wodę w dużych ilościach (tudzież chcielibyście zacząć to robić), albo jeśli nosicie soczewki. Mam dwa plastikowe gadżety, w niskiej cenie, które ułatwiają Wam funkcjonowanie.


1. Pompka do wody

Jak wiecie, powinno się pić około 2 litrów płynów dziennie. Dla mnie to nieco uciążliwe, ale nie chodzi mi o samo nawadnianie, ale o codzienne kupowanie butelek… Jedna butla to jeden dzień na jedną osobę. Gdy mieszkacie z kimś jeszcze, przykładowo Wasza rodzina liczy cztery osoby, sprawa się bardziej komplikuje.
By nie biegać nieustannie do sklepu i nie tachać zgrzewek wody, zaopatrzyłam mieszkanie w baniak, który ma 5 litrów. To również okazało się problematyczne – spróbujcie z niego nalać wody do szklanki!
By się nie męczyć z 5 litrami za każdym razem, gdy chce mi się pić, zamówiłam na Allegro pompkę do wody.
To był strzał w dziesiątkę!

Składa się z dwóch elementów – rurka i sama pompka. Nie macie pojęcia jak to ułatwia życie… W dodatku w pierwszych
tygodniach, piliśmy wodę nieustannie – pompowanie wody, to dopiero
zabawa. 😉

2. Pudełeczko na soczewki

Jeśli ktoś z Was nosi soczewki, wie, że mogą sprawiać wiele kłopotów. Najgorzej sytuacja przedstawia się na mieście, w miejscu, gdzie nie ma dostępu do lusterka, ni płynu, którym można by przemyć zabrudzenia. Ta buźka, nie raz uratowała mi życie.

Jak widzicie, to małe pudełeczko zawiera wiele istotnych elementów. Po pierwsze możemy się w nim przejrzeć, dzięki czemu zdejmiemy soczewki. Po drugie, mamy buteleczkę z płynem do wypłukania niechcianych drobinek.

Mam je zawsze w torebce, bo nigdy nie znam dnia ni godziny. A nóż widelec, jakiś paproszek wpadnie do oka i wtedy klops!

Co więcej, przydaje się na krótkie, 2-3 dniowe wyjazdy. Nie trzeba brać dużej butelki z płynem i dodatkowo obciążać bagaż.

Te dwa gadżety to koszt ok 15 zł, to naprawdę niewiele. Są z zupełnie różnych kategorii, ale obydwa sprawdzają się rewelacyjnie.

Pijecie dużo wody i/lub nosicie soczewki – to warto je mieć.

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.