Blog posts

Motywacja do działania na 110%

Motywacja do działania na 110%

Uncategorized

Rozwój osobisty nieźle daje mi w kość. Obawiam się, że zakodowałam sobie współczesną teorię “Jeśli nie idziesz do przodu, to znaczy, że się cofasz”. Realia życia w XXI wieku.

Siedzę i myślę o tym, jak czas mi ucieka przez palce.

 Mam tyle planów, które chciałabym zrealizować, tyle projektów czy choćby piętrzących się książek na biurku (a może raczej pdfów na ibook readerze)… I co? Jak już nadmieniłam – siedzę sobie kulturalnie i beztrosko myślę o tym, zamiast zacząć działać i usilnie realizować punkt po punkcie. Mam wyrzuty sumienia, że nie działam na 110%, że mogłabym robić o wiele, wiele więcej. 

Mam trzy kalendarze na 2014 rok, zabawne prawda?

Duży domowy, mały wychodny i roboczy – jak się pewnie domyślacie z tym dokładnym planowaniem i organizacją czasu, bywa różnie. Całe życie działałam spontanicznie, dokładność co do godziny, była mi obca. Niemniej, mając 24 lata i mnóstwo marzeń do których realizacji się dąży, można się pogubić, dlatego cały czas się uczę korzystania z dobra zapisków. 
Z powyższym pseudomonologiem, wiąże się moje postanowienie na ten tydzień (okres próbny) –
PISAĆ CODZIENNIE. Zostaniecie zatem częścią misternego planu (o ile będziecie mieli na to ochotę).

Ktoś rzucił mi kiedyś w twarz ambitnymi pytaniami:
Kiedy, jeśli nie teraz?
Kto, jeśli nie Ty?

(Zapamiętajcie je. Powtarzajcie w chwilach zwątpienia – działają.)

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.