Blog posts

Nie czekaj, aż schudniesz. Zacznij ŻYĆ od dziś.

Nie czekaj, aż schudniesz. Zacznij ŻYĆ od dziś.

Uncategorized
Rozmawiając z osobami, które nie są zadowolone ze swojego ciała (mowa tu zarówno o nadwadze, otyłości jak i delikatnych “kosmetycznych poprawkach”), odnoszę często wrażenie, że CZEKAJĄ…
Odliczają dni, marzą o przyszłości, o tym , że gdy dojdą do wymarzonego celu, zaczną wykonywać tyle cudownych rzeczy! W większości przypadków, nic nie stoi na przeszkodzie, by wdrażać swoje zamiary… Uzależnieniu swoich marzeń od wagi, stawiam wyraźny sprzeciw. Nie czekaj, aż schudniesz, zacznij ŻYĆ. 

Prosty przykład można znaleźć we wszystkich akcjach typu – “Odchudzam się przez wakacje”, “Odchudzam się do wiosnylatasylwestra”…
Odkładam wszystko na bok – jak schudnę będę robiła to, na co mam ochotę. Dopiero wtedy zacznę spotykać się ze znajomymi, zrobię domówkę, zapiszę się na lekcje francuskiego, będę regularnie jeździła na rowerze, czytała książki, rozpocznę kurs tańca, podróżowała po Polsce, zwiedzę pół Europy i kawałek świata. To będzie idealny moment na korzystanie z atrakcji życia. POCZEKAM. 
A co jeśli nie schudniesz przez te 2 miesiące? A co jeśli schudniesz, ale nie utrzymasz wagi? Zrezygnujesz ze wszystkiego? Będziesz czekać kolejne tygodnie? Kto zwróci Ci za czas oczekiwania? A jeśli schudniesz i zapomnisz o realizacji marzeń? A co jeśli znajdziesz inną “przeszkodę”?
Redukcja masy ciała, to proces złożony, wieloetapowy, ten skuteczny trwa i trwa. Mało tego, ten najskuteczniejszy trwa przez całe życie. 
Warto odkładać wszystko w czasie? Przecież można tu i teraz. Myślisz “Ale w tym momencie nie jestem idealna, a ja chce tego dokonać wówczas, gdy będę. Schudnę, problemy przestaną istnieć i zajmę się zaległym gonieniem za marzeniami”. 
Nie znamy przyszłości. Na przeszłość nie mamy wpływu. Jedyne, co trzymamy w garści, to daną chwilę. Możemy zrobić z nią co nam się żywnie podoba – wykorzystać na milion sposobów, odłożyć w czasie lub zupełnie nie zauważyć. 
Działaj, rozwijaj się, pokonuj przeszkody.
Kilogramy będą podążać za Tobą.

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.