Blog posts

LEKKA zupa krem Z GROCHU

LEKKA zupa krem Z GROCHU

Uncategorized

 

Rozgrzewacie się zupami w chłodne i deszczowe dni jesieni? Polecam po pracy czy szkole talerz ciepłej, aromatycznej zupy, która (miejmy nadzieję) sprawi, że będzie Wam znacznie cieplej. 
Wegetariańska, dietetyczna i zdrowa wersja grochówki.

lekka ZUPA KREM Z GROCHU

łatwa
czas: 100min

Wykonanie: 
Namoczony uprzednio groch zalewamy wodą (ok. 2 litrów), solimy (pół łyżeczki) i gotujemy ok. 40 minut. Warzywa kroimy i dorzucamy do podgotowanego już grochu. Wrzucamy liście laurowe, ziele angielskie i przyprawy do smaku. Całość gotujemy jeszcze ok 20-30 minut (tak, by zarówno warzywa jak i groch były miękkie). Wyławiamy ziela angielskie i liście laurowe i traktujemy zupę blenderem. 
Dorzucamy nasionka np. słonecznika, dyni czy lnu albo pełnoziarniste grzanki z oliwą (by nieco ją “natłuścić”).

About the author

Martyna Banasiak
Cześć, miło mi Cię widzieć! Blogować zaczęłam 3 lata temu, wtedy założyłam największego w Polsce bloga o psychodietetyce i zdrowym stylu życia Psychodietka.pl, w marcu tego roku dokonałam rebrandingu i działam pod swoim nazwiskiem na MartynaBanasiak.pl, rozszerzyłam też tematykę bloga. Możesz zobaczyć i posłuchać mnie na kanale na YouTube. Moje filmy mają około 2 000 000 wyświetleń (WOW!), uwielabiam to miejsce, może Tobie też się spodoba. Nie zastanawiam się nad tym, czy bardziej czuje się blogerem, czy youtuberem, po prostu robię dobre rzeczy, bo wiem, że tak można zdziałać najwięcej i najlepiej.